Ezen intézményi részlegünk – mely 400 adagos - gondoskodik arról, hogy ellátottaink – éljenek akár Celldömölkön, akár a társult községek területén – minden nap frissen főzött ételhez jussanak.
Az élelmezésvezető irányításával és dietetikus közreműködésével működő, szakácsokból és konyhai kisegítő személyzetből álló csapat az év minden napján- legyen az hétköznap, hétvége, vagy ünnep – elkészíti a bentlakásos szociális intézmények napi négyszeri étkezését (Idősek Otthona I., Idősek Otthona II.), a kórházi betegek – külön étlap szerinti – (háromszori, vagy négyszeri) ételeit, az Idősek Klubjai, Fogyatékosok Nappali Központja és a Szociális étkeztetés napi egyszeri meleg ételét. Mindezen túl szabad kapacitás terhére vendégétkeztetést is tud vállalni. Előzetes egyeztetés és igény alapján rendezvényekre történő ételkészítést is vállalunk. Fizetés megegyezés szerint, kalkuláció alapján. Intézményünk a s speciális gyermekétkeztetés keretében biztosítja az oktatási-nevelési intézmények élelmezését, valamint a Markusovsuky Egyetemi Oktatókórház Pszichiátriai Betegek Szociális Otthonába Intaházára is történik kiszállítás.
Az étlap összeállítása közös munka eredménye:
- az élelmezésvezető és dietetikus elkészíti az étlaptervet, melynél figyelembe veszik az élelmezés-egészségügyi előírásokat: pl. tápanyag-összetétel, évszakok szerinti menüjavaslatok, változatossági mutatók,
- az étlaptervet megküldik az intézményeknek, ahol nemcsak a részlegvezetők, hanem az ellátottak is véleményezhetik, javaslatot tehetnek módosításra.
- Mindezek után kerül kialakításra az étlap.
Törekszünk arra, hogy változatosan, az idős kor egészségi szükségleteinek, de időseink kívánságainak, a hagyományoknak is meg tudjunk felelni.
Emellett természetesen – olykor nehezen összeegyeztethetően – a korszerű táplálkozás előírásainak is (pl. egyre visszafogottabb sózás, több hal, kevesebb kelt tésztafélék) is eleget kell tenni.
Az ételek meghatározott élelmezési nyersanyag norma figyelembe vételével készülnek.
Dietetikusunk gondoskodik arról, hogy a különféle megbetegedésekben szenvedők is megfelelő élelemhez jussanak. Csak néhány ezek közül: cukorbetegek, epebetegek diétája, colitis ulcerosa, chrone betegség diétája, lisztérzékenyek diétája, pépes étrend biztosítása.
Konyhai dolgozóink gondoskodnak arról, hogy a friss, forró ételek a helyben étkezők számára tányérokba, illetve az éthordókba, ételszállító duplafalu edényekbe kerüljenek, s azt a szállítással foglalkozók a helyszínre szállítva átadják kiszolgálásra.
Egy főzőkonyháról látjuk el étkezőinket különböző tálalási időpontokban, ami feszített munkatempót kíván a dolgozóktól. Bár a bölcsődés gyermekeknek a bölcsőde épületében külön konyha biztosítja a 0-3 éves kornak megfelelő étkezést, de Szociális Konyhánkról biztosítjuk annak szakmai felügyeletét, adminisztrációját.
Az ezen a területen dolgozók is törekszenek arra, hogy szakmai ismerteiket folyamatosan gyarapítsák továbbképzéseken, bemutatókon való részvétellel, szakfolyóiratok olvasásával.
Konyhánkat jellemzi a kísérletező kedv, hiszen próbálkozunk újszerű ételek, a magyar konyha jellegzetességeitől olykor eltérő ízek bevezetésével, melyek aztán a visszajelzések alapján vagy beillesztődnek az étlaptervekbe, vagy elvetésre kerülnek.
Kollégáink örömmel vesznek minden észrevételt, mert ezeket napi munkájukban hasznosítani tudják.